Halıcıoğlu Bilgisayar Servisi

Bilgisayar Teknik Servisi
Bilgisayar Teknik Servisi
 

Halıcıoğlu Bilgisayar Servisi olarak semtinizde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Halıcıoğlu Bilgisayar Servisi'ne  7/24 Günün Her Saati  (0538) 416 09 18 Numaralı Telefondan ulaşabilirsiniz.

Halıcıoğlu Bilgisayar Servisi Bölgenizde en hızlı Mobil PC-Laptop Tamiri ve Onarımı Makinenizi yerinden alıp En geç 2 gün içersinde arızası gidermekte ve adresinize getirmektedir.

Bilgisayar Bakımı ve Önemini Anlatan kısa yazımızı burdan okuyabilirsiniz.

Bundan 10 yıl öncesine oranla çok daha gelişmiş bilgisayar sistemleri hayatımıza girmiş olmasına rağmen maalesef bilgisayarlar gerekli bakım işlemlerini kendileri görecek kadar gelişmiş değildir. Tüm bilgisayar ve elektronik sistemler belirli aralıklarla bakıma ihtiyaç duymaktadır. Düzenli olarak bakımı gerçekleştirilmeyen bir bilgisayar zamanla yavaşlayacak ve kullanılamaz hale gelecektir. Bakım zamanlarının aksatılması bilgisayarınıza donanımsal anlamda sorunlar yaşatabilmekle birlikte kullanılamaz bir hale gelmesi tüm işinizi aksatacak ve ekstra masraflar doğuracaktır. Bu nedenle düzenli olarak bilgisayar bakım ve onarımı yapılmalı & yaptırılmalıdır.

Bilgisayar Teknik Servisi
Bilgisayar Bakım Servisi

Bilgisayar Bakımı Neden Önemlidir ?

Günümüzde teknoloji ile bağlantısı bulunan hemen hemen her cihaz bilgisayarlar üzerinden yürütülmektedir. Bu nedenle iş ve keyfi ihtiyaçlarımız (sosyal medya, film ve dizi izleme gibi) aksaklığa uğramaması ve sorunlar yaşanmaması adına düzenli olarak bilgisayar bakımı gerçekleştirilmelidir. Bilgisayar bakımı iç temizlik ve kontrollerin yanı sıra yazılımsal olarak da bazı kontroller gerçekleştirilmesine ihtiyaç duymaktadır.

Bilhassa kurumsal firmalar için bilgisayar bakımı çok daha önemli bir yere sahiptir. Gerçekleştirilen iş çalışmalarının aksaması halinde şirketler büyük kayıplar yaşayabileceği gibi müşterilerine karşı mahcup duruma dahi düşebilmektedir. Bu nedenle aylık periyotlar halinde tüm kurumsal bilgisayarların donanım, yazılım ve iç aksamlar bakımından gerekli inceleme bakım ve servis işlemleri gerçekleştirilmelidir.

Bilgisayar Teknik Servisi
Bilgisayar Servisi Yerinde Onarım 

Bilgisayar Servisi ve Onarımı

Halıcıoğlu Bilgisayar Servisi gerekli arızaların giderilmesi yanında bilgisayarınızın hızlandırılmasına yönelik bakım ve temizlik çalışmaları da gerçekleştirmektedir. İlgili hizmeti yerinde bilgisayar servisi kapsamında da sunan firmamız işinizin aksamaması adına gerekli tüm donanımlara sahiptir. Hızlı bir şekilde bilgisayarlarınızın temizliği gerçekleştirilerek donanımların kirlenme ve tozlanma sebebiyle hasar görmesini önleyerek performansında artış gözlemlenmesini sağlamaktadır.

Bilgisayar donanımları çalışma esnasında fazla ısınma sebebiyle soğutma sistemleri sayesinde güvenli bir ısı seviyesinde kalarak zarar görmeden çalışmasını sürdürmektedir. Bu soğutma sistemlerinin en önemli parçalarından birisi ise FAN sistemleridir. Notebook ve masaüstü bilgisayarlarınız kasa içleri zaman içerisinde ilgili fanların çalışmasını sağlayan havalandırma delikleri sebebiyle toz ve kire maruz kalmaktadır. Bu tozlanma bilhassa işyerlerinde açık ortam olması sebebiyle çok daha fazla gerçekleşmektedir. Tozlanmanın artması ve tozun kasa içerisinde fanlara yapışmaya başlamasıyla birlikte FAN kendisine yüklenen görevi tam anlamıyla gerçekleştirememekle birlikte donanımların yeterli soğukluğa ulaşmasını sağlayamamaktadır. Fazla ısıya maruz kalan donanımlar zaman içerisinde arıza vererek kullanılamaz hale gelebilmektedir. Bu nedenle ev ortamında yer alan bilgisayarların ortalama 6 ay, işyerlerinde ise düzenli olarak aylık bakımları yapılmalıdır. Bilgisayar bakım ve bilgisayar servisi konusunda tüm ihtiyaçlarınız için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Etiketler:

,

Hayat Paylaşınca Güzel ;)