Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Teknik Servis

 

Firmamız bilgisayar teknik servisi konusunda çok uzun yıllardan bu yanı Mecidiyeköy’de hizmet vermektedir. Bilindiği üzere sadece İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin bilişim sektörünün kalbi burasıdır. Bunun en büyük sebeplerinden bir taneside haliyle ulaşım kolaylığıdır. İstanbul’un dört bir tanında firmamıza toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla gelebilirsiniz. Buda zaman ve maddiyat açısından size büyük avantajlar sağlayacaktır. Bilgisayar teknik servisi olmak diğer tüm hizmet sektörlerinden daha büyük bir özveri istemektedir. Çünkü bilgisayar teknik servisi olabilmek için sürekli olarak yeni gelişen teknolojiye ayak uydurmanız gerekmektedir. Aynı zamanda sadece bir ürüne değil tüm diğer bileşenleride yakından takip etmek gerekmektedir. Bizlerde bu anlamda işimizi en iyi yapabilmek adına tüm personelimizi düzenli olarak eğitimlere göndererek bu anlamda hem kendilerine hem de yaptıkları işlere değer katmalarını sağlıyoruz. Ancak bu şekilde hizmet sektöründe tamamıyla müşteri memnuniyeti sağlamış olabilmektesiniz. Bilgisayar teknik servisi kapsamında, notebook, netbook, pc, server, yazıcı ve diğer tüm bileşenler konusunda sizlere uzman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Tabii ki sadece donanımsal olarak değil yazılımsal olarakta aynı kalitede hizmet verebilmekteyiz.

 

Bilgisayar teknik servisi olarak en sık karşılaştığımız olayların başında müşterilerimizi bilip bilmeden arızalı cihaz müdahale etmesinden kaynaklanan sorunlarla karşılaşıyoruz. Biz her zaman müşterilerimize herhangi bir problem karşısında hiç müdahale etmeden önce bizleri aramalarını istiyoruz. Bu şekilde eğer telefon yoluyla halledilebilecek bir şey var ise zaten hiç zahmete girmeden halledilmiş oluyor. Oldu ki telefon yoluyla halledilmiyor o zaman isterseniz 7/24 biz sizleri ziyaret edebiliriz yada sizler Mecidiyeköy de bulunan mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu şekilde hem sorunun asıl kaynağını bulur hem de daha ekonomik fiyatlarla çözüm sağlamış olursunuz. Örnek vermek gerekirse işlemcinin fanı bozuk ise ekran açılır bir süre sonra ısınmadan dolayı makine resetleyeceğinden dolayı ekran kapanır ve yeniden açılır. Bunun asıl sebebini bilmeyen bir kişi bu problemin ekran kartında olduğunu veya ekrandan olduğunu zannedebilir. Hiç danışmadan alışveriş yaptığında ve kendisi halletmeye çalıştığında büyük ihtimalle yanlış bir ürün alacaktır. Buda hem zaman hem de para kaybına yol açacaktır. Bu yüzden sizden ricam her ne olursa olsun bizleri aramanızdır.

 

Bilgisayar teknik servis olarak en sık gelen ürün gamı içinde haliyle notebooklar yer almaktadır. Günümüzde neredeyse bilgisayar kullanımının %70 ‘lik gibi bir kısmı notebooklar üzerinden sağlanmaktadır. Notebooklar masa üstü bilgisayarlara göre daha kolay taşınabilir olduğundan dolayı bir çok işletmede bu tarz ürünleri tercih etmektedir. Bu şekilde çalışanlar istedikleri yerden çalışmalarına hiç ara vermeden devam edebileceklerdir. Bu yüzden bilgisayar teknik servis işimizin bir çoğunu notebook teknik servisleri kapsamaktadır. Notebooklar yapı olarak masaüstü bilgisayarlara göre çok daha narin bir yapıya sahip olduğundan dolayı teknik servis hizmetide aynı şekilde hassas bir şekilde yapılması gerekilmektedir. Öncelikle bırakın her şeyi notebook kasasının doğru bir şekilde açılması bile çok önemlidir. PC’lerde kasanın arkasındaki 6 vidayı açtığınızda istediğiniz her şeye rahatlıkla ulaşabilir aynı zamanda istediğinizi eğer konuya biraz hakimseniz rahatlıkla değiştirebilirdiniz. Ama notebooklarda bırakın parça değiştirmeyi kasasını açmanızı bile önermemekteyiz. Klavye dediğiniz birimin altında bir çok kablo yolu ve bileşen yer almaktadır. Ters bir hareket ile tüm bilgisayara zarar verebilirsiniz. Notebook teknik servisinde ikinci önemli olay ise yedek parçadır. Her gün yüzlerce farklı notebook modeli piyasaya girmektedir. Hızla gelişen teknoloji ile birlikte bir çoğuda çok hızlı bir şekilde demode olmakta ve üretimden kalkmaktadır. Bu durumda notebook yedek parça bulmak ise büyük bir sıkıntı doğurmaktadır. Bizler firma olarak notebook yedek parça konusunda oldukça farklı modelde notebook parçasını stoklarımızda bulundurmaktayız. Bu şekilde müşterilerimizin ihtiyacı halinde çok hızlı bir şekilde çözüm üretebilmekteyiz. Bu parçalarda birkaç bileşen dışında oem parça kavramı bulunmadığından dolayı mecburen aynı marka model ürünün bulunması gerekmektedir. Buda haliyle ister istemez sıkıntı yaratabilmektedir. Notebook teknik servis olarak sadece donanımsal anlamda değil yazılımsal anlamdada aynı şekilde hizmet vermekteyiz. Virüs koruması, lisanslı işletim sistemi yüklenmesi, diğer uygulamaların yüklenmesi konularında sizlere uzman ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Yazılımlar çok hassas ürünlerdir. Açıldıktan sonra ve lisans bir kez kullanıldıktan sonra kolay kolay iadesi olmamaktadır. Yalnız yazılım yüklemesi yapılmadan önce mevcut donanımda yazılımın çalışıp çalışmayacağının kontrolünün iyi yapılması gerekmektedir. Buda tamamıyla uzmanlık gerektiren bir konudur. Yazılımsal olarak problem yaşadığınızda bunun sebebini bulmak donanımsal olarak arızayı bulmaktan çok daha zahmetli bir iştir. Eğer bilmeyen kişilere bilgisayarınızı teslim ederseniz hem zamanınızdan hem de paranızdan olabilirsiniz. Bu sebeple sizlere teknik servis alacaksanız güvenilir firmalardan bu hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

 

Bilgisayar teknik servisi olarak öncelikle bilgisayarların garanti sürelerini kontrol etmekteyiz. Eğer bilgisayarınız veya bileşeni garanti kapsamı dahilinde ise hiçbir müdahalede bulunulmadan yetkili servislerine gönderilmelidir. Aksi taktirde garanti dışına çıkabilir. Bunu öncelikle sizlerin takip etmesi gerekmektedir. Mesela bir notebook aldınız, bu ürünün garanti belgelerini düzgün bir yerde saklamanız ve bilgisayarın arkasında bir yerde garanti süresinin bitim tarihini okunaklı bir şekilde yazmanızı öneririz. Oldu ki 22 ay sonra bilgisayarınız arıza yaptı günümüzde daha dün ne yediğimizi unuturken bu tarz bir tarihi hatırlamamız imkansız olacaktır. Ama bilgisayarınızın arkasına bu tarihi yazarsanız hiç kurcalamadan direk yetkili servise gönderebilir gerekirse ürünü birebir değiştirebilirsiniz. Aksi taktirde bir tornavida darbesi dahi vursanız herhangi bir vidasına ürününüz garanti kapsamında çıkacağından dolayı büyük ihtimalle çok büyük zararlara gireceksiniz. Bazen yedek parça fiyatları gerek ürünün nadir bulunmasından gerekse döviz kurunun hareketinden dolayı bilgisayarın alındığı fiyatı geçme olasılığı bile olmaktadır. Bu sebeple bu dediklerimize dikkat etmenizde fayda var. Anlayacağınız üzere amacımız sadece bu işten para kazanabilmek değildir. Tabii ki sürdürülebilir kalite için maddiyata ihtiyacımız var ama önceliğimiz müşterilerimize fayda yaratabilmektir. Aksi taktirde bu uyarıların hiç birini yapma zorunluluğumuz bulunmamaktadır. Bizim amacımız bizimle tanışmış bir şekilde bizleri bulmuş müşterilerimize uzmanlık alanımız olan bilgisayar teknik servisi konusunda en iyi hizmeti sunabilmektir. Bu şekilde bu günlere geldiğimize inanıyor ve aynı hizmet kalitesinin devam ettirirsek şayet varlığımızı koruyabileceğimize inanıyoruz. Gelişen teknoloji çağında bizlerden kendimizi her alanda geliştirerek sizlere daha iyi hizmet vermeyi kendimize bir çok biliyoruz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkürler.

 

Hayat Paylaşınca Güzel ;)