Apple Arıza Tespiti

Macbook larda yaşanılan genel sorunlardan bir kaçtanesi aşağıda sıralıdır.

Macbook’unuz yada Mac’iniz açılmıyor ise ?

  • Apple başlangıç sesi duyabilirsiniz
  • Fan sesleri ve optik okuyucu sesleri duyabilirsiniz.
  • Standbye yani uyku moduna geçti ise LED var ise onun çalıştığını görebilirsiniz.
  • Klavye üzerinde Caps Lock tuşuna basarak LED i harakete geçirebilirsiniz.

 

Günümüzde kullanılan Tüm teknolojik ürünlerde elektrikten kaynaklanan sorunlar dolayısı ile hiç bozulmaz dediğiniz cihaz lar dahil bozulabilir bunların başlıca sebepleri cihaz bakımı ihmal edilmesi ve uzun süre kullanımda elektronik olarak bozulma meydana çıkmasıdır. Yeni almış olduğunuz teknolojik ürün bilgisayar, telefon gibi cihazların ortalama olarak minimum 6 ay max 1 yıl sonrasında bakım ihtacı bulunmaktadır. Bakımları ihmal etmeden dikkate alarak neredeyse servet ödediğimiz cihazların ömürlerini daha da uzatabiliriz.

Apple Arıza Tespiti

İlk kullanımlar için dikkat edilmesi gereken unsurlar aşağıda dır.

Apple üzerinde bulunan pilin düzgün şarj edilmesi ve uzun zaman boyunca gitmesi

Cevap : Cihazı aldığımız da pil durumu ortalama %50 lerde gelmektedir. Bu içerisinde bulunan pil teknolojisinin Lithium – ION Pil olmasından kaynaklanır yani içerisinde bir nevi sıvı ve katıya dönüşebilen pil hücreleri vardır. Bu hücreleri sağlıklı şekilde kullanabilmek açısından %50 de gelen Pili Şarj a takmadan %0 a inene kadar yani kapanana kadar kullanmaktır. Unutmayın ilk 2 – 3 kullanım çok önemlidir Pil’in ömrünün uzun tutabilmek bunlara bağlıdır.

Apple Arıza Tespiti

Sonrasında Cihaz kapandıktan sonra fişe takıyoruz ve %100 dolum olana kadar fişten çıkarmıyoruz. Zaten içerisinde algılayıcı devre sayesinde %100 ü bulan tam dolu olan bir pil tamamen elektrik almayı kesecektir. %99 a yaklaşmadan tekrar devreye girip %100 de sabit tutacaktır. Bundan dolayı fişte durduğu için endişe etmeyin.

Ama bu bizim ilk kullanımımız olduğu için %100 de fişi çıkartıyoruz ve bu sefer de %20 ye inene kadar takmıyoruz. %20 pil seviyesini gösterdiği gibi fişi takıp tekrar %100 e kadar şarj ediyoruz. Artık bizim fişi takacağımız zamanlar bellidir. Her bir haftada bir %100 – %0 ve Hafta boyunca sürekli %100 – %20

Bu pilinizin ömrünü uzatacaktır.

Apple Arıza Tespiti

Not : Unutmamanız gereken bir husus daha var ki o da şudur; %100 den %50 ye düştüğünde ve siz fişi taktığınızda bana bu pil yetmez dediğinizde kalibrasyon bozulur ve pil ömrü kısalır.

 

Bu ve bunun gibi sorunlar için bizi aramaktan çekinmeyin. Bir telefon kadar uzağınızdayız.

 

Bu ve bu tarz Mac problemlerinizde hiç tereddüt etmeden bizleri arayabilirsiniz. Size en iyi çözümü en kısa zamanda ve en uygun fiyata sunacağımızı unutmayın.

Apple Arıza Tespiti bizim işimiz.

 

Bilgisayar Hizmeti ve Servisi, Özel Apple Servisi

Hayat Paylaşınca Güzel ;)