2. El bilgisayar 2. El bilgisayar

2. El bilgisayar

  1. El Bilgisayar

 

Her sektöre olduğu gibi bilgisayar piyasalarınında bir ikinci el piyasası mevcuttur. Yalnız ikinci el bilgisayar alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar olduğunu unutmamanız gerekmektedir. 2. El bilgisayar alırken öncelikle güvenebileceğiniz adı sanı belli olan mağazaları tercih etmenizde fayda vardır. Ayrıca bu bilgisayarcıların 2. El ürün alım satımında tecrübeli olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Firma olarak bizler uzun yıllardan beri 2.el bilgisayar piyasasında olduğumuz için 2 el bilgisayar alırken nelere dikkat edileceği konusunda oldukça deneyimliyi olduğumuzu açıkça söyleyebiliriz. Çünkü 2. El kullanılmış bilgisayarlarda en ufak bir ihmalkarlık bilgisayarın çöp olması anlamına gelmektedir. Bunu sadece kendimizin zarar etmesinden dolayı bilmeden de olsa bu ikinci el bilgisayar eğer son kullanıcıya giderse ister istemez firmamız hakkında olumsuz bir düşünce oluşacaktır ki bu bizim hiçbir zaman göze alamayacağımız bir şeydir. Biz ikinci el ürün alırken alıcıyı satarkende sattığımız kişiyi mağdur etmeyecek bir fiyat ve hizmet politikası ile hareket etmekteyiz. Bu şekilde bilgisayarını satan kişinin de bu bilgisayarı alan kişinin gönlünün ferah olması bizim için çok önemlidir.

 

  1. el bilgisayar alırken önce satıcı kişinin sözlü beyanını almaktayız. Bunu yanı sıra uzman teknik ekibimiz sistemi a’dan z’ye kadar dikkatlice inceleyerek kontrolünü sağlamaktadır. Bu bizim satıcıya güvenmediğimiz anlamına gelmemektedir. Sadece satıcınında gözünden kaçabilecek arızaların son kullanıcıya ulaşmasını engellemektir. Bu sırada bilgisayarın genel bir bakımıda yapılmaktadır. Eğer kontrol aşamasında bilgisayar ile ilgili teklifimizi bilgisayarını satmak isteyen kişi kabul ederse bir sonraki aşamada bilgisayara format atma işlemi başlamaktadır. Bu şekilde 2. El bilgisayar alacak kişi bilgisayar her haliyle hazır olmaktadır. Müşterimizin isteğine göre satın olmuş lisansı yükleyerek müşterilerimize ürünleri sunmaktayız. 2. El bilgisayarınızı satarken eğer değerinde bir fiyata vermek istiyorsanız öncelikle bizleri ziyaret etmenizi öneririz. Eğer şehir dışında ikamet ediyorsanız şayet bilgisayarı tarafımıza gönderdikten sonra kontrolleri yapıldıktan sonra ödeme işleminiz gerçekleştirilmektedir. 2. El piyasasın ürün alırken yine sıfır bilgisayar alıyor gibi ihtiyacınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. İhtiyacınızı net bir şekilde satıcı arkadaşlarımız ile konuşursanız şayet sizlere en doğru ürünü tavsiye edeceklerinden emin olabilirsiniz.

 

  1. el bilgisayar satarkende bizlerin dikkat ettiği konuların başında fiyat politikası gelmektedir. İkinci el bilgisayar talebinde bulunan kişiler genelde düşük bütçeye sahip olduklarından dolayı onlara bütçelerine göre en iyi bilgisayarı sunmaya çalışmaktayız. Bu şekilde yapmış olduğumuz işten ekstra bir haz almaktayız. Bazı durumlarda ikinci el bilgisayarını satmak isteyenlere upgrade önerisinde bulunabiliyoruz. Teknoloji herkesin yakından bir konu olmadığı için bazen müşterilerimiz bilgisayarlarının kendileri için yeterli olmadığını hissederek satmak istemektedirler. Ama bu sıkıntı bazen ram veya harddiskin kapasitesinin arttırılması ile çözümlenebilecek sıkıntılar olmaktadır. Bu sayede müşterimiz ufak bir upgrade ücreti ile bilgisayarını istediği verimde kullanabilmektedir. Eğer bilgisayarınızı gerektiği gibi kullanır ve zamanında servis bakımlarını yaptırırsanız çok uzun yıllar başarıyla kullanabilirsiniz. Takii kullandığınız bilgisayarlar yeni kullanacağınız bir program ile çakışana göre hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

 

Bizler ikinci el bilgisayar konusunda dediğimiz gibi Mecidiyeköy’de bulabileceğiniz en deneyimli firmalardan birisi olduğumuz rahatlıkla söyleyebiliriz. 2. El notebook, ve diğer ikinci el kullanılmakta olan tüm cihazlarınız için sizlere en doğru teklifi vereceğimize emin olabilirsiniz. 2. El bilgisayar yanısıra sıfır bilgisayar olarak ta ihtiyacınız olabilecek tüm bilgisayar ve bileşenlerine yine en uygun ödeme koşulları ile sahip olabilirsiniz. Bizim amacımız bilgisayar konusunda her alanda sizlere en iyi hizmeti sunabilmektir. Ancak bu şekilde başarının sürdürülebilir olacağına inanıyoruz aksi taktirde başarınız bir saman alevi gibi kısa bir sürede yok olup gidecektir. Firma olarak bu düşünceyi tüm personelimize empoze etmek bizim en büyük görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Biz açıldığımız günden bu yana bunun bir takım çalışması olduğu kanısındayız. Satınalma birimimizden ofisboyumuza kadar aynı bilinçli ortak olarak hareket etmekteyiz. Bunun karşılığınıda müşterilerimizin mutlu geri dönüşlerinden aldığımızı düşünüyoruz.

 

Maalesef her sektörde olduğu gibi bilgisayar sektöründede hoş olmayan hareketelerde bulunan firmalar bulunmaktadır. Biz bu yüzden müşterilerimizin herhangi bir alışveriş esnasında dikkat etmesi gereken tüm unsurları bu yazımızda olduğu gibi açıklamaktayız. İstiyoruz ki tüm bilgisayar kullanıcıları aynı şeklide bilinçlensin ve bu alanda canlarını sıkacak bir durum ile karşılaşmasınlar. Bunun bilinci ile elimizden geldiğince gerek sitemizde gerekse telefondaki arkadaşlarımız ile bilinçlendirme yoluna gidiyoruz. 2. El bilgisayar konusunda unutmadan şunada değinmek istiyoruz. Bilgisayarınızı satmaya gittiğinizde tüm bakım işlemlerinizin yanınızda yapılmasına özen gösterin. Bu öncelikle aklınızda hiçbir şeyin kalmaması için önemli bir konudur. Maalesef bazı müşterilerimiz bu anlamda mağdur kalmaktadır. Art niyetli firmalar bu kontrol esnasında çalışan parçalar ile çalışmayan parçaları değiştirmektedir. Sonrasında ise hiçbir ispat şansınız bulunmamaktadır. Bastıra bastıra güvenebileceğiniz firmalar ile çalışın dememiz bundan kaynaklanmaktadır. Eğer karşınızdaki firma büyük bir firma ise bunu hiçbir suretle lekelememek adına elinden gelen özeni gösterecektir. Çünkü bir marka olmak kolay bir şey değildir. Bir marka olabilmek hem zaman hem para hemde kendinizden bir sürü ödün vermek zorundasınız. Marka olabilmek için insanların güvenini sağlayabilmeniz gerekmektedir. Bizler gibi kulaktan kulağa pazarlamaya inanan firmalar için iş daha çok zorlaşmaktadır. Neredeyse kusursuz bir hizmet vermelisiniz ki müşteriniz memnun kalsın ve bir başkasına sizin firmanızı önersin. Bu şekilde iğneyle kuzu kazarak gelinen bir noktaya gerek içerden gerekse dışarıdan kimsenin lekelemesine izin veremeyiz.

 

Mecidiyeköy bilgisayar firmaları arasında ikinci el bilgisayar alışverişi yapabileceğiniz birkaç kaliteli firmanın olduğunu söyleyebiliriz. Siz yinede böyle bir ihtiyacınız olduğunda gerek alıcı gerekse satıcı olun birkaç firmayı gezerek fikir almanızı öneririz. Bu şekilde sizlerde gönül ferahlığı ile alışveriş yapmış olacaksınız. İster bizden alışveriş yapın yapmayın isterseniz servis alın veya almayın tüm bilgisayarlar ve bileşenleri hakkında bizlere istediğiniz zaman ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Sizlere uzman olduğumuz bu konuda hizmet vereceğimizden emin olabilirsiniz. Bizler her ne kadar uzman olursan teknoloji gibi adım başı gelişen bir sektörde elbet müşterilerimizdende öğreneceğimiz çok şey olduğunu biliyoruz. Bu sebeple tüm müşterilerimizin bizlerle iletişimde olmasını sağlamak tamamıyla bizim birinci hedeflerimizden bir tanesidir. Bu sayede bizler sizlere yardımcı olduğumuz gibi sizlerde bizlere yardımcı olmaktasınız. Bu dediğimiz gibi komple bir takım çalışmasıdır ki bu takım çalışmasında en önemli halkalardan birinide müşterilerimiz oluşturmaktadır.

Hayat Paylaşınca Güzel ;)


Bir cevap yazın